Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Dzieci zbierając nakrętki pomagają spełnić marzenie chorej Wiktorii

- Uczenie dzieci empatii i pomocy innym jest bardzo ważne, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, żeby wziąć udział w zbieraniu nakrętek dla Wiktorii Klińskiej, cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości, która dzięki tej akcji dostanie swój wymarzony, specjalistyczny rower – mówi Renata Cembrowicz, dyrektorka słubickiego przedszkola „Krasnal Hałabała”.

- To dla Wiktorii! Ona jest chora i chce mieć rowerek. Taki specjalny dla niej – mówiły przedszkolaki dziennikarce „Gazety Lubuskiej”, która przyjechała w piątek, 5 kwietnia odebrać nakrętki z „Krasnala Hałabały”.

Dwa miesiące temu „Gazeta Lubuska” zapytała gminę, czy nie włączylibyśmy się do akcji zbierania nakrętek dla dziewczynki z Gorzowa Wlkp. Żeby kupić dla niej specjalistyczny rower, który kosztuje 8 tys. zł, trzeba uzbierać aż 10 ton plastikowych nakrętek. Gdy czytelnicy ze Słubic przeczytali o tej akcji w „GL” stwierdzili, że też chcą zbierać nakrętki. – Oczywiście, że im to umożliwimy, bo to piękna akcja – stwierdził natychmiast burmistrz Mariusz Olejniczak i wkrótce dwa pojemniki udostępniło przedszkole „Krasnal Hałabała”.

– Bardzo chętnie bierzemy udział w takich akcjach, bo one uczą dzieci pomocy innym – mówi dyrektorka placówki Renata Cembrowicz. Opowiada, że nakrętki przynoszą nie tylko dzieci z „Hałabały”, ale też mieszkańcy z różnych rejonów miasta. – Bardzo aktywni są słubiczanie z ulicy Kopernika – podkreśla. – Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i nadal prosimy o zaangażowanie – dodaje.

Jak mówi Renata Hryniewicz, dziennikarka „GL”, która przyjechała w piątek odebrać worki z nakrętkami, było ich tak dużo, że wszystkie nie zmieściły się na raz do samochodu. Opowiada też, że dotychczas m.in. w Gorzowie, Zielonej Górze i Słubicach zebrano dwie tony nakrętek, co dało 1,6 tys. zł, a do tego z darowizn na konto fundacji, która opiekuje się Wiktorią, uzbierało się 3 tys. zł. – Rower jest już zamówiony dlatego nasza zbiórka musi przyspieszyć – mówi dziennikarka i prosi, żeby słubiczanie nadal zbierali nakrętki dla chorej Wiktorii.

Autor: Beata Bielecka | 8 kwietnia 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one